Šodien Ogres Valsts ģimnāzijas stadionā notika Latvijas čempionāta futbolā 1. līgas spēle, kurā šī turnīra debitante “Ogre United” cīnījās neizšķirti ar Rīgas komandu “Skanste” – 1:1. Vārtus ogrēniešu labā guva mūsu komandas kapteinis Jānis Jēkabsons.

Pēc septiņu gadu pārtraukuma Pirmās līgas turnīrs atgriezās Ogrē. Kopš tā laika turnīrs pieņēmis jaunu nosaukumu – Nākotnes līga. Ogrēniešu pretinieki nokaitētā otrās kārtas duelī bija uz tikšanu Virslīgā tēmējošā “Skanste”.

Pirmajā puslaikā reizumis iniciatīvu ieguva rīdzinieki, tomēr Apvienotā Ogre pretiniekiem viegli neatdevās, neļaujot sevi iespiest aizsardzībā. Skanstieši gan uzbruka bīstamāk, norībinot vārtu pārliktni un vienā no zemajiem sitieniem bumbu raidot gar tālo stabu. Ogres vienība atbildēja ar dažām mazākām iespējām gūt vārtus.

Spēles otrās daļas vidū zirgiem izdevās gūt mača pirmos vārtus, kad rezultatīvi sita Roberts Krūms. “Skanste” pie vadības grožiem turējās desmit minūtes un lielāko daļu no tām nekas daudz neliecināja, ka Ogres futbolisti atspēlēsies. Tomēr vārtsarga Vladimira Paškoviča sitiens laukuma dziļumā un “Skanstes” pozicionālais apjukums ļāva ogrēniešu kapteinim Jānim Jēkabsonam izrauties vienatnē pret vārtsargu. Uz papēžiem mina Rikardo Jagodinskis, kuram pēdējās cerības pārkāpums un sarkanā kartīte. Nozīmēto 11 metru soda sitienu veica pats Jēkabsons, par prieku lielākajai daļai Ogre Valsts ģimnāzijas laukumā sanākušajiem līdzjutējiem, “Skanstes” vārtsargam Kristam Pļaviņam lecot uz pretējo pusi.

Spēles beigās komandas uzbruka arvien drudžaināk, negribot samierināties ar neizšķirtu, taču vēlāk to nācās. Abām komandām pēc divām spēļu kārtām ir pa diviem punktiem.

Ogre United trenera Jura Skābarža pēcspēles komentārs:

“Nenormāli patika skatītāji. Liels atbalsts. Tādā lietainā laikā džekiem iedeva lielu iedvesmu arī gatavoties uz turpmākajām spēlēm. Uzreiz pēc spēles likās, ka neesam izdarījuši visu, ko varējām un īsti nebija gandarījuma sajūta, taču tagad, emocijām nedaudz nosēžoties, priekš pirmās mājas spēles 1.ligā, esmu apmierināts ar rezultātu. Punkts ir punkts. Vairāk žēl ir par to, ka spēles plāns neizdevās kā vēlējos, lai arī ik pa brīdim atguvāmies, tomēr spēle neritējā kā bijām iecerējuši. Prieks par to, ka izdevās aizsardzība, bet žēl, ka neizdevās uzbrukums, it īpaši pretuzbrukumi, tāpat neizdevās arī standartsituācijas. Skaidrs ir tas, ka ir jāturpina strādāt. Jāstrādā pie augstā tempa. Šeit nav 2.līga, šeit apgriezina ir vismaz 3 reizes lielāki. Kopumā, protams, prieks par izcīnīto punktu, jo, protams, varējām izraut uzvaru, bet varējām arī zaudēt, tādēļ neizšķirts pilnīgi godīgs rezultāts.

// Izmantotie avoti: SportaCentrs.com