Sestdien Ogres pilsētas svētkos aizvadījām pēdējo spēli Latvijas futbola čempionāta “Dali Dali” 3. līgas Ziemeļu zonas pirmajā posmā, ar rezultātu 4:0 pārspējot FK “Alberts”, kā rindās bija arī četri ogrēnieši. Ar diviem vārtiem izcēlās Emīls Muižnieks, bet pa vieniem iesita Raivis Rubīns un Ģirts Tumans.

No sportiskā viedokļa šai spēlei abām komandām nebija gandrīz nekādas nozīmes, taču sajūtas pirms spēles, tās laikā un pēc tās liecināja ko citu. Pieaugušo futbolam atgriežoties Ogres centrālajā stadionā, mērķis bija labot neilgās 3. līgas trīs sezonu apmeklētības rekordu, un, pateicoties Jums, tas izdevās ar uzviju – spēli klātienē vēroja 823 skatītāji. Līdzšinējais 3. līgas protokolu rekords tika pārspēts par vairāk nekā 500 skatītājiem, bet par gandrīz 200 skatītājiem pārspējām ventspilniekiem piederošo šīs sezonas apmeklētības rekordu zemākās līgās par Virslīgu.

Uzvarējām arī laukumā un pamatus tam ielikām jau pirmajā puslaikā. Spēles sākumā īpaši izcēlās uzbrucējs Emīls Muižnieks, uz kura tehniku var paļauties vienmēr. Tikai trešo reizi devies pamatsastāvā, Muižnieks veica piešaudi pēc diviem stūra sitieniem un 17. minūtē ar trešo piegājienu beidzot dabūja bumbu vārtos. Un kā viņš dabūja! Teicamu centrējumu no labās sānu līnijas izpildīja malējais aizsargs Linards Pāviška, un Muižnieks no sāniem lidojošo bumbu ar kāju izcili no gaisa trāpīja tuvējā devītniekā – 1:0. Četras minūtes vēlāk reidu pa kreiso flangu veica otrs malējais aizsargs Deniss Ostrovskis, un atkal epicentrā bija Muižnieks, ar ceturtajiem vārtiem sezonā panākdams 2:0. Vēl septiņas minūtes vēlāk rezultāta tablo jau vēstīja par 3:0 – pie ceturtajiem vārtiem sezonā tika arī Raivis Rubīns, kurš no centra aizsarga pozīcijas atgriezās priekšējā līnijā un iesita pēc Roberta Vārpas piespēles.

Iegūtais pārsvars ļāva pārtraukumā veikt sešas(!) spēlētāju maiņas, taču spiediens turpinājās arī otrajā puslaikā. Jau 12. sekundē viens pret vienu izskrēja Emīls Siliņš, un pirmajās septiņās minūtēs radījām četras vārtu gūšanas situācijas, līdz 52. minūtē precīzs bija Ģirts Tumans, kurš ierāvās soda laukumā un guva savus otros vārtus sezonā (4:0). Ja pārtraukumā kādam vēl bija šaubas par iznākumu, nu gan tās tika kliedētas. Pārsvars statistikā bija nomācošs (sitieni pa vārtiem 28:1, mērķī 12:1, stūra sitieni 16:2), tomēr reālais spiediens atlikušajā laikā rimās un albertiešu aizsardzība nosargāja itin cienījamu rezultāta starpību.

Ziemeļu zonas pirmajā posmā izcīnījām 22 no 24 punktiem un līdzi uz otro posmu ņemsim 10 no 12 punktiem, kas gūti pret otrās un trešās vietas īpašniecēm “Parks Academy”/LSPA un “Lielupe”. Otrajā posmā pa divām spēlēm aizvadīsim pret Ziemeļu zonas Austrumu grupas labāko trio “Pļaviņām”, Madonas “Kvarcu” un “Cēsīm”, un galvenais uzdevums ir šajā sešiniekā finišēt vismaz otrajā vietā, lai 3. līgas ceturtdaļfinālā turpinātu cīņu par 2. līgu. Pirms otrā posma sākuma esam līderi ar 10 punktiem, ar deviņiem punktiem seko “Pļaviņas” un “Kvarcs”, četri punkti ir “Parks Academy”/LSPA, divi punkti – “Lielupei”, bet bešā pagaidām ir “Cēsis”.

Pirmajā posmā ar septiņiem vārtiem izcēlās Regnārs Skujiņš, kurš pēdējās divas spēles gan izlaida, bet pa četriem guva Muižnieks un Rubīns. Visas astoņas spēles pamatsastāvā sāka aizsargi Pāviška un Staņislavs Kumpiņš, septiņas spēles – Rubīns, kapteinis Dāvis Kvants un vārtsargs Mārcis Bormanis, bet kaut reizi pamatsastāvā izgāja pat 23 spēlētāji. Vēl astoņi spēlētāji kaut reizi devās uz maiņu.

FK Alberts – Ogre United 0:4 (0:3).

Vārti: Muižnieks 17′, 21′, Rubīns 28′, Tumans 52′.

Sastāvs: Dalbiņš (Cinītis 46′) – Ostrovskis, Kondratjevs, Kumpiņš, Pāviška – Kvants (Sanatovs 46′), E. Latkovskis (Grants 56′) – Valners (Zariņš 46′), Rubīns (Siliņš 46′), Vārpa (Malvess 46′) – Muižnieks (Tumans 46′).